Wątpliwości Elizy

O naszej lokalnej gazecie

Wątpliwości Elizy

Postprzez szumski » 11 paź 2013, o 20:34

Tutaj:
http://www.chotomow.pl/
I dlaczego firma, która jest w sprawę zamieszana wykonuje teraz prace przy budowie CEKS-u?

Firmy Budobax nie ma na liście zgłoszonych podwykonawców. Jeżeli nie ma zgłoszonej, to nie ma opcji żeby "wykonywała prace" bo bym wygonił :)
Firma Budobax wykonuje usługę transportu zgłoszonemu podwykonawcy terenów zewnętrznych - firmie PARTNER. Proszę spać spokojnie, tutaj obowiązują bardzo proste zasady: karta materiałowa z certyfikatami a w tym wypadku ze świadectwem zgodności, musi być przedstawiona inspektorowi nadzoru do zatwierdzenia PRZED WBUDOWANIEM materiału a nie po. Każda wywrotka przyjeżdża ze świadectwem zgodności. Dodatkowo o 7.30 sprawdzamy z kierownikiem budowy jakość kruszywa - przed zagęszczeniem. PARTNER spodziewając się takiej reakcji publiki, pierwszą wywrotkę złożył zupełnie poza budową i wystąpił o akceptację. Akceptacja następuje na podstawie tej samej normy (kruszywa drogowe), na podstawie której zakwestionowano wykonanie ul. Kolejowej i Wesołej.

Generalny wykonawca POLBUD, zatrudnia sporo firm z Chotomowa i nie widzę w tym nic złego jeżeli pieniądze gminy zostają w gminie.
Mogę powiedzieć że najdalej dojeżdżają instalatorzy z Wyszkowa, pozostali podwykonawcy i dostawcy są z bliższych okolic.
Mogę też chyba zdradzić że egzekwowane są bardzo ostre normy, z rozporządzenia które będzie dopiero obowiązywać od 01.01.2014r. - takie są wymagania programu LEMUR.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Re: Wątpliwości Elizy

Postprzez eliza » 12 paź 2013, o 09:01

Panie Januszu Karmel bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, myślę,że teraz nie tylko ja, ale też inni mieszkańcy naszej gminy mogą spać spokojnie :)
Pozdrawiam
Woda do domu i biura
www.wodakrysztal.pl
eliza

Postprzez Jendrula » 12 paź 2013, o 09:28

A ja Kazek mam pytanie: W zgodzie z jaką normą było ulokowanie PODWÓJNEGO BETONOWEGO SŁUPA linii SN w odległości 60 cm od krawędzi drogi? Czy czekamy jak ktoś się rozbije o ten słup? czy nie mozna było przyłącza poprowadzić pod jezdnią?. To poważne niebezpieczeństwo bo Chotomowska/Partyzantów jest najbardziej ruchliwą ulicą w naszej okolicy. Kto się zgodził na ten słu tego ...łup!!!! :11:
Haec Sybillae foliis obscuriora- to mniej zrozumiałe od wyroczni Sybilli
Jendrula

Postprzez szumski » 12 paź 2013, o 09:53

Jendrula napisał(a):A ja Kazek mam pytanie: W zgodzie z jaką normą było ulokowanie PODWÓJNEGO BETONOWEGO SŁUPA linii SN w odległości 60 cm od krawędzi drogi? Czy czekamy jak ktoś się rozbije o ten słup? czy nie mozna było przyłącza poprowadzić pod jezdnią?. To poważne niebezpieczeństwo bo Chotomowska/Partyzantów jest najbardziej ruchliwą ulicą w naszej okolicy. Kto się zgodził na ten słup tego ...łup!!!! :11:

Słup jest w pasie drogi powiatowej, decyzję wydało starostwo, inwestorem jest Zakład Energetyczny i tam zadawaj pytania. Gmina w ogóle nie była stroną i nikt nie miał obowiązku jej nawet powiadamiać.
Gmina była stroną i współfinansowała jedynie stację transformatorową, która zasila CEKS i zlokalizowana jest na gruncie gminy.

Jendrula, jak masz jakieś pytania odnośnie A4 to wal od razu do Nowaka, mnie nie upoważniali do tłumaczenia durnych decyzji.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Jendrula » 12 paź 2013, o 15:04

ALe dzięki za informację, po prostu uważałem iż będziesz wiedział "kto za tym stoi"( DŻizus Marya! powiedziałem tak jak Prezes jednej z partii :x )
Że zakład energetyczny to się nie dziwię, oni rządzą się jak chcą ale i tak jest postęp bo kiedyś stawiali w polu słupy i już a teraz notarialnie służebności załatwiają.
Niestety słup stoi w niebezpiecznej odległości od krawędzi jezdni, jak się zrobi gołoledź to może stać się "cichym zabójcą" ;(
Jendrula

Postprzez Cielak » 14 paź 2013, o 08:53

Jendrula, to i tak jest postęp Panów z Energetyki (ale tych za biurkiem a nie w terenie).
Na Polnej przez kilka lat przydomowe przyłącza prądu (skrzynki) stały na środku drogi do póty do póki moja małżonka jednej z nich nie przejechała samochodem ;)

pzdr
Bo w życiu bywa tak, że nie zawsze się jest na górze...
Cielak

Postprzez Jendrula » 14 paź 2013, o 10:10

Mówiąc językiem Urzędasów Twoja Małżonka naruszyła bezpieczeństwo energetyczne Najjaśniejszej Rzeczypospolitej! :12:
Słup zagraża bezpieczeństwu kierowców korzystających z drogi powiatowej!!! ;(
Jendrula

Powrót do Dookoła Nas