Spotkanie z mieszkańcami ul. Leśnej

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Postprzez agata122 » 20 mar 2012, o 10:35

Tak to nie koszt całej inwestycji ale koszt wykupu ziemi pod drogę .
[scroll]Zapraszam do współpracy 502 216 782 [/scroll]

Obrazek
agata122

Postprzez Smoczajama » 20 mar 2012, o 13:14

ton
twoje argumenty osłabiają.
Jesteś dorosły (mam nadzieję) i sam powinieneś wiedzieć na ile można sobie pozwolić w dyskusji, a rzucanie stwierdzeń typu:
to, że mieszkańcy tamtych domów przez pewien czas traktowali prywatne śmietniki z naszych bloków jak własność publiczną jest faktem. Nawet ogrodzenie potrafili niszczyć, żeby się przedostać do śmietników i mieć trochę bliżej do sklepu...

pokazuje twoje naganne wychowanie.
Czy musisz dyskredytować swoich rozmówców? Czy musisz uogólniać? Jeśli musisz pisać o takich FAKTACH – napisz kto przynosił śmieci, kto rozcinał siatkę.
Żebyś nigdy nie musiał słuchać, że:
[center]Mieszkańcy bloków to pijacy, złodzieje i biją żony.[/center]
Jak się poczujesz po takim stwierdzeniu – obrazisz się czy przyznasz rację?
Czasem warto powiedzieć przepraszam...ale to nie ja (choć prawdopodobie jestem od ciebie dużo starszy) będę się wstydził za wypowiedziane przez ciebie słowa.
Smoczajama

Postprzez stasiu » 20 mar 2012, o 13:39

Inwestycja w drogę z całą wymaganą infrastrukturą jest bardzo kosztowna i Gminie jako takiej zupełnie niepotrzebna. Rozwiązania problemów mieszkańców bloków na ulicy Leśnej są również tańsze i dostępne na dziś. Tak jak proponowane już identyfikatory. Te umożliwiłyby choć troszkę porządku. Dałyby ulgę tym porządnym mieszkańcom. Następnym krokiem powinna być organizacja ruchu na osiedlu wraz ze strefą zamieszkania, co sugerował Ton. To świetny pomysł. W dodatku nie generuje tak ogromnych kosztów. Pozwala pomóc lepiej żyć już dzisiaj
Ma ten pomysł jedną wadę. Nie daje darmowych parkingów.

P.s.
Mnie ten poziom dyskusji nie jest w stanie obrazić. Tym bardziej, że znam odpowiedź na domysły Tona:

Ygloo pisze cyt.: przeszkadza mi, że sasiedzi z bloku E podrzucają po drodze do "moich" śmietników swoje śmieci"
Innym razem pisze: "... mimo zaistalowanych kamer mieszkańcy (głównie bloku E, bo mają po drodze) wstrętnie podrzucają nam swoje własne śmieci, często podkładając tylko pod pojemniki. Kamery tak naprawdę miały być straszakiem, ale ludzie są intiligentni - wiedzą, że nawet jak są nagrani nic nie można im zrobić ... " :shoot: Ton reaguje.

Nie jestem aktorem w tych filmach.
stasiu

Postprzez ton » 21 mar 2012, o 00:57

Smoczajama jak już pisałem, w odróżnieniu od stasia nie kłamałem w swoich postach. Nie wiem, czy to on podrzucał śmieci, bo nawet nie wiem gdzie mieszka. Wiem natomiast jakie były fakty. Moje przypuszczenia oparte są jedynie na obserwacji postów stasia. Dziwi mnie, że przeszkadzają Ci moje uwagi, a wypowiedzi ww osoby już nie. To Twoja sprawa i Twój problem. Z mojej strony to tyle, bo dyskusja z Wami nie ma sensu. Przecież mam prywatny plac zabaw, prywatną drogę i jeszcze chcę od gminy za darmo parking... :razz:
ton

Postprzez stasiu » 21 mar 2012, o 20:25

Czyli jak to jest ?
Jak kupuję sobie mieszkanie o jakimś tam przykładowym metrażu (to nieistotne czy duże czy małe) i do tego nie mam zakupionego ani fragmentu drogi, ani miejsca postojowego, ani piwnicy - to co posiadam a czego oczekuję, że mi się dostanie od pozostałych mieszkańców Gminy Jabłonna ?
W dalszym ciągu posiadam wyłącznie mieszkanie. A oczekuję:
- że pozostali mieszkańcy Gminy Jabłonna będą utrzymywać drogę dojazdową do mojego mieszkania
- że pozostali mieszkańcy dadzą mi darmowy parking (oczywiście honorujmy służebność o ile ona w ogóle jeszcze obowiązuje),
- że pozostali mieszkańcy utrzymają mi plac zabaw,
- że pozostali mieszkańcy zrzuca się i utrzymają tą całą resztę, która będzie mi potrzebna.

Tymczasem Urzędnicy dopuścili do tak fatalnego zabudowania terenu to czemu płacą za nich mieszkańcy ? Dlaczego nie dochodzicie swoich praw przed Sądem ?
Jeśli doszło do naruszenia Państwa praw to dlaczego do ich wyegzekwowania nie dążycie ?

Bo na infrastrukturę mają się zrzucić dla Państwa wszyscy mieszkańcy Gminy Jabłonna a o swoje prawa musielibyście walczyć za swoje ? Spróbujcie powalczyć o porządek sami ze sobą na swoich podwórkach to może i szersza akceptacja tego stanu rzeczy nastąpi

Jeśli ktoś się poczuł urażony moimi wypowiedziami to przepraszam.
Miały one w swym zamiarze zawierać wyłącznie cytaty z Państwa wypowiedzi.
stasiu

Postprzez on » 21 mar 2012, o 21:20

Ton ... przestań już z nimi dyskutować. Szkoda nerwów. Albo na prawdę nic nie rozumieją albo mają jakieś własne interesy w tej sprawie. P.S. Proszę Was nie odpowiadać na ten wpis ... to tylko do Tona.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez stasiu » 23 mar 2012, o 08:46

Czyżby zabrakło argumentów do rzeczowej dyskusji ?

Pozdrawiam.
Ps. Znam takie przysłowie: "Prawda w oczy kole"
stasiu

Postprzez on » 23 mar 2012, o 16:21

stasiu napisał(a):Czyżby zabrakło argumentów do rzeczowej dyskusji ?

Waść argumentów już na tym forum napisaliśmy aż nadto.
Do rzeczowej dyskusji tu też bardzo daleko.
A co do "kolenia" to niestety najbardziej to wszystko Ciebie kole.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez szumski » 24 mar 2012, o 20:48

szumski
Kłusownik kołtuństwa

Poprzednia strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny