Zebranie wiejskie we wrześniu

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Zebranie wiejskie we wrześniu

Postprzez agata122 » 25 sie 2009, o 21:26

Drodzy mieszkańcy ,sąsiedzi.We wrześniu musi się odbyć zebranie wiejskie, na którym zdecydujemy na jaki cel przeznaczymy fundusz sołecki .
Mam prośbę abyście napisali jakie kwestie jeszcze chcielibyście poruszyć na tym zebraniu.
Pozdrawiam Agata
agata122

Postprzez Naretta » 25 sie 2009, o 22:14

Oczywiście należy poruszyć sprawę autobusu (w sumie to żałość ogarnia, jak się patrzy na to, co gmina zrobiła w tej sprawie), a poza tym pozostaje kwestia komunikacji między Warszawą a Legionowem od przyszłego roku, gdy ruszy szybka kolej i zostanie zlikwidowana jedna z siódemek, o czym zapewne wie niewiele osób.
Kobieta może być przyjaciółką mężczyzny, lecz by uczucie to trwało, trzeba je wesprzeć odrobiną fizycznej antypatii.
Naretta

Postprzez MISIO » 26 sie 2009, o 08:19

Oj Naretto, nie wierzę, że od przyszłego roku ruszy Szybka Kolej Miejska

http://forum.chotomow.pl/viewtopic.php?t=1926
http://machnas.ubf.pl/ - ZAPRASZAM
http://www.machnas.fora.pl/ - forum sportowe
GRUPA BIEGOWA CHTMO LICZY 95 biegaczy - zapraszamy kolejne
http://www.facebook.com/pages/Grupa-Biegowa-Chtmo/198597396825483 Kto jeszcze nas nie polubił na facebooku?
MISIO

Postprzez szumski » 26 sie 2009, o 08:55

To trochę inna bajka.
FUNDUSZE SOŁECKIE. Musicie zdecydować na co chcecie przeznaczyć 27 377 PLN. Za ustawą: muszą to być zadania własne gminy, służące poprawie warunków życia mieszkańców i muszą być zgodne ze strategią rozwoju gminy.
Nie wiem, huśtawki, latarnie, może kawałek chodnika?
Chyba raczej nie dofinansowanie komunikacji, bo to kropla w morzu :P
Przedtem było TAK teraz rozrywki odpadają, albo zrzutka ;) Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez on » 28 sie 2009, o 21:48

Witam ponownie Pani Agato,

Tak zapytam, przypomne:

- w sprawie "gratów" na Leśnej cisza - już dziś widziałem czarnego "grata" pod rozdielnią prądu z otwartymi drzwiami, tylko czekać aż ktoś to w końcu podpali.

- w sprawie progów zwalniających na Leśnej cisza - oddane ostatnio bloki spowodowały wzmorzony ruch i prędkość jazdy, jedni spieszą się żeby inni wjechali - SUPER - Oby nigdy się nic nie stało o czym ostrzegałem wielokrotnie (tu jest 20 km/h a nie 50 lub więcej). Tak zapytam: łatwiej jest postać przy rondzie przy Przylesiu i wyłapywać kierowców którzy ścinają praktycznie niefunkcjonujące rondo, niż stanąć przy blokach na Leśnej i wyłapywać tych co pędząc wśród bawiących się dzieci stwarzają rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia i życia naszych mieszkańców - ale cóż - skoda słów !!!

- autobus (nowa linia) oczywiście znowu oszukani - co tam my w tej części Jabłonny. Stare wygi górą !!!!!!!!!!

Oj jest tych spraw.

Jest taka nowa inicjatywa o czym może Pani słyszała w tej częsci Jabłonny - coraz więcej ludzi chce przenieść swoje opodatkowanie do innych Urzędów Skarbowych żeby nie finansować czegoś co i tak nic im nie daje. Może i jest to znak protestu ? Sami myślimy czy tak nie zrobić. Niech "Starzy Mieszkańcy Jabłonnej" płacą za swoje inwestycje - my przecież nie jesteśmy im potrzebni -więc po co płacić !!!

Mieszkańcy są wściekli i mają rację - ABSOLUTNIE NIC DLA NAS - to jest jakaś farsa ze strony gminy. Miały być załtwione sprawy związane z parkowaniem na Leśnej (było nawet chyba coś takiego na stronie Gminy w pytaniach do Wójta) i z tego co pamiętam : "załatwimy to" jasne !!!! Nic ze strony Gminy - wiadomo. Z tego co słyszałem to problem polega na tym że to właśnie gmina musi zapewnić miejsca tym co zrzekli by śie służebności , oddanie osiedla podobno było równiez .........) ale co tam my mieszkańcy ............. (SZKLARNIE GÓRĄ !!!!!!)

Pozdrawiam gorąco :D

P.S. w czynie społecznym pochodniami w zime oświetlmy las żeby nasi współmieszkańcy mogli się w weekend dostać do Legionowa. - ŻENADA - szkoda tego pisania :(
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez agata122 » 30 sie 2009, o 09:15

Zapraszam ON na zebranie będziesz mógł uzyskać odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania.Postaram się zaprosić na Zebranie Wiejskie dzielnicowego .
Bardzo proszę o to byście brali udział w tych zebraniach.
Jeśli macie propozycje jak wykorzystać pieniądze funduszu soleckiego wsi Jabłonna - napiszcie.
Pozdrawiam Agata.
agata122

Postprzez ygloo » 30 sie 2009, o 11:26

Agata, ja mam jeden wniosek. Nie wiem, czy realizacja powinna być sfinansowana ze środków sołeckich czy gminnych, ale mi ten stan rzeczy przeszkadza stad wniosek.
Chodzi o wykarczowanie zielska (krzaki i chwasty) z działki usytuowanej na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do ronda S1 z ul. Szkolną. Skrzyżowanie to jest równorzędne co oznacza, że jadący ul. Szkolną w stronę ul. Przylesie mają pierszeństwo przed jadącymi drogą dojazdową od ronda S1. Skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne właśnie przez rosnące krzaki i chwasty - przez rosnącą roślinność nie widać z drogi dojazdowej, czy Szkolna jest "wolna" czy nie (jeden wypadek już się tam zdarzył). Drugim rozwiązaniem (lub może bardziej dodatkowym) byłoby postawienie znaku drogowego A5 (skrzyżowanie dróg równorzędnych) lub lustra.
To tyle (na razie) z mojej strony :-)
A na zebraniu napewno się pojawię, chociaż nie wiem czy dla władz gminnych jestem osobą porządaną (po moich wypowiedziach w lokalnej prasie dla TO i OWO i Dookoła Nas w zakresie oszukania nas z nową linią autobusową). Będzie okazja zapytać się też (ponownie) o rozwiązania w zakresie parkowania na Leśnej - sama P. Wójt po ostatnim zebraniu sołeckim obiecała się ze mną skontaktować (nawet wzięła mój nr tel) w celu spotkania i omówienia problemu. Jakoś 4 msc mijają i dalej w temacie nic się nie zrobiło nie mówiąc już o jakimkolwiek kontakcie .........
ygloo

Postprzez ygloo » 30 sie 2009, o 11:44

Agata, jeszcze prośba o wskazanie dokładnego terminu zebrania (wrzesień już prawie nastał) oraz prośba o rozpragowania informacji na naszych osiedlach. Moja propozycja to wywieszenie informacji na drzwiach sklepów Kransal na os. Przylesie i na drzwiach sklepu Aria na ul. Lesnej. Może Naretta i ja jesteśmy w stanie Ci pomóc (jak dostaniemy maila z ogłoszeniem-informacją Naretta skontaktowałaby się z Kranalem a ja z Arią).
Naretta, pomożesz?
Informacja o zebraniu i wolnych wnioskach została przeze mnie osobiśćie zamieszczona na innych (równorzędnych) forach dotyczących naszej wsi (m.in na GW i GoldenLine)
rav
ygloo

Postprzez ton » 31 sie 2009, o 08:39

Możesz takie ogłoszenie podać na forum to wywieszę je w blokach E i F na Leśnej.
ton

Postprzez agata122 » 31 sie 2009, o 21:59

Dziękuję za pomoc nie omieszkam z korzystać .
Dokładny termin podam jak najszybciej ,najpierw muszę uzgodnić termin z urzędem żeby wszystkim pasowało.
Pozdrawiam Agata
agata122

Następna strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny