oznakowanie ul. Leśnej w Jabłonnie

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

oznakowanie ul. Leśnej w Jabłonnie

Postprzez myoni » 15 maja 2009, o 12:00

Witam,

Wielokrotnie pisałem na ten temat wcześniej. Mam pytanie czy nikomu nie przeszkadza brak oznaczenia nowego przebiegu ul. Leśnej. Tabliczka z nazwą ul. nadal znajduje się na starym jej odcinku przy skrzyżowaniu z ul. Przylesie. Stary odcinek leśnej jest w tym miejscu ślepy i kończy się jeszcze przed nr 17. Nie wszyscy muszą o tym wiedzieć i wjeżdżają w „starą leśną” no a potem zawracanie. Wszystko to w połączeniu ze zniszczoną barierką na końcu ślepego odcinka byłej drogi tworzy razem obraz bałaganu i wprowadza zamęt.
Piszę to jeszcze raz może ktoś się jeszcze wypowie. Jeśli nie to oznacza, ze tylko mi to przeszkadza a w takim razie odpuszczam temat i nie podejmuję go już więcej.

Pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez on » 15 maja 2009, o 13:00

Popieram Cię absolutnie. Niestety myślę że nasze prośby i sugestie są po prostu „olew...ne” – niestety. Moje prośby o zrobienie progu lub czegokolwiek innego aby ograniczyć prędkość samochodów ze względu na bezpieczeństwo najmłodszych też się rozmyły. Jak coś się stanie to dopiero coś zaczną robić.
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez myoni » 20 maja 2009, o 14:28

Dzięki ON, jak widać nikomu oprócz nas to nie przeszkadza więc pass.
Parkujmy w bałaganie na źle oznaczonych ulicach w miejscu do tego nie przeznaczonym jednocześnie uważając aby nie potrącić dzieciaka uciekającego przed rozpędzonym pojazdem, którego nie powstrzymują żadne progi zwalniające.

pozdrawiam

MYONI
myoni

Postprzez ygloo » 20 maja 2009, o 15:01

mnie przeszkadza tak samo jak Wam. Przezszkadza mi fakt, że dotychczas latarnie ze starego odcinka Lesnej nie zostały przeniesione na nowy odcinek, przeszkadza mi, że asfalt po starym odcinku nie zsotał zwinięty, przeszkadza mi parkowanie (coraz bardziej), przeszkadza mi, że sasiedzi z bloku E podrzucają po drodze do "moich" śmietników swoje śmieci, przeszkadza mi, że jakieś palanty zniszczyły na chodniku 2 donice uniemożliwiające parkowanie pod blokami. Przeszkadza mi, że latarnie przed blokami na Lesnej sa pokrzywione przez parkujące na chodnikach samochody. Może nam dużo przeszkadzać ale TUTAJ, w TYM miejscu, poza biciem pany NIC nie zdzialamy (tyle co sobie co poniektórzy poczytają).
Jest okazja 25-05 na zebraniu sołeckim to wszystko w końcu włodarzom (nie biednej Agacie, bo onaNIC NIE MOŻE) wykrzyczeć i ŻĄDĄĆ od nich poprawy naszych warunków życia!!
ygloo

Postprzez szumski » 20 maja 2009, o 15:29

(tyle co sobie co poniektórzy poczytają).

Muszę znowu pobudzać w Was świadomość samorządową ;)
Wg. TORTU str. 9 i 10, 88% budżetu jest żywcem z kieszeni Waszych (naszych), 27,19% to wynagrodzenie i pochodne. Praca w samorządzie to niestety "służba publiczna", za te 27,19% Waszych (naszych) pieniędzy pozostawionych w gminie.
A bez uczonych słów, taka służba publiczna to po prostu praca ekonoma - karbowego zarządzającego Waszym (naszym) majątkiem.
Za "dziedzica" karbowy był kontrolowany często i miał okazję zaliczyć szpicrutą po lędźwiach :P Niestety jest demokracja i teraz szpicruty można używać sporadycznie raz na 4 lata przy urnach. Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez on » 20 maja 2009, o 19:32

Ukłony dla Szumskiego – mądrze napisał :14:
On

... dać polakom wolność to się sami wykończą ...
on

Postprzez stasiu » 23 maja 2009, o 10:07

No i mieliśmy wzoraj na skrzyżowaniu Leśna /Przylesie około 19.00 -20.00 bardzo poważne bum !!! :? Są ranni ludzie i samochód w rowie. Długo nie trzeba było czekać na tragedię. Odpowiedzialność spada poniekąd również na gminne władze, do których nie docierają (spotykające się ze ścianą niemocy) autentyczne sygnały od mieszkańców. Pani Wójt, Pani Sołtys - proszę się pochylić nad problemami mieszkańców. To kiepskie i mylące oznakowanie ulic - bez efektu, prośba o lustro przy skrzyżowaniu - bez efektu, brak miejsc parkingowych (skutkuje parkowaniu na ulicy - tylko czekać na pożar - tfu, tfu) - bez efektu. Chyba będzie trzeba rozliczyć lokalnych włodarzy jeszcze przed wyborami. Referendum zawsze jest możliwe.
stasiu

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny