Zebranie Wiejskie

Masz sprawę do Sołtysa - p. Agata Lindner odpowiada na pytania :)

Postprzez agata122 » 11 mar 2009, o 20:20

Ja także nie jestem niepoprawną optymistką, widzę różne rzeczy które powinno się zmienić ,dlatego jestem samorządowcem aby brać czynny udział w tych zmianach.Cieszę się z dobrego kontaktu z mieszkańcami .Jak macie jakieś problemy bądź pomysły dotyczące naszej wsi bardzo proszę o zgłaszanie ich.
Pozdrawiam Agata.
agata122

Postprzez szumski » 11 mar 2009, o 21:11

Pomysł fundamentalny: każdemu Więcławskiemu wpisać do umowy na grzebanie przy drogach "przegląd gwarancyjny po pierwszym sezonie zimowym". Pietrków też wyłuskać.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Aneta7 » 12 mar 2009, o 11:59

Agatko, też uważam, że tu jest pięknie i dostrzegam plusy mieszkania na wsi. Ale mieszkam tu 2 lata i już długo odczuwam minusy tj. brak dobrej komunikacji, długą drogę do przystanku i z powrotem. Zrezygnowałam z wielu rzeczy odkąd tu zamieszkałam, wyjścia ze znajomymi ograniczyłam do minimum, przestałam chodzic na basen, do kina czy teatru. Wyjście codzienne do pracy i powrót już mnie wystarczająco męczą. Nie wspomnę o zakupach, które trzeba przytaszczyć z przystanku do domu. Więc jak widzisz, czuję się jak w więzieniu. Chcialabym korzystać również z innych uroków niż wieś, ale brak dobrej komunikacji mi to uniemożliwia. Podejrzewam, że poruszasz się samochodem, bo nie czujesz tego problemu. Spróbuj przez 1 miesiąc funkcjonować bez samochodu tutaj. Ja już jestem zmęczona.
pozdrawiam optymistów i pesymistów
Aneta
Aneta7

Postprzez szumski » 12 mar 2009, o 12:27

He, he właśnie opitoliłem jajówę z 4 jaj od swoich kur i na Okopową nie wrócę, bo tam przystanek tramwajowy pod oknem - wielki huk i kury się nie niosą.

Wracając do meritum, gmina nasza ma duży budżet, ( np. gm. Skierniewice to tylko 16 mln.) ale jakoś nie umie robić z niego pożytku. Co roku parę milionów psu w dupę, może mi ktoś wytłumaczyć sranie kasą na "zimowe utrzymanie dróg" - druga transza w marcu : http://ug.jablonna.ibip.pl/public/get_f ... ?id=197070 jak już chrabąszcze czas łapać? Abo co? Duży budżet to i V-ce chce mieć swego Więcławskiego? Pozdrawiam
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Marcin » 12 mar 2009, o 13:38

agata122 napisał(a): widzę różne rzeczy które powinno się zmienić ,dlatego jestem samorządowcem aby brać czynny udział w tych zmianach.

Czego przejawem jest wspieranie pomysłów obecnej rady gminy. Droga Sołtysko, wytłumacz nam mieszkańcom, jak to możliwe, że popierasz chore pomysły parku za 0,8 mln złotych, kanalizacji dla 4 domów (mieszka tam przewodnicząca rady gminy) za drugie tyle a nie przeszkadzają Ci równocześnie dziury w głównej ulicy, jaka biegnie przez Jabłonnę?

Nie przeszkadza Ci brud na tej samej ulicy, maskujący nawet pasy na jezdni tuż przed wyspekami dla dzieciaków, biegnących do szkoły. Agato, zrobisz coś w tej sprawie, czy będziesz czekać, aż pierwszy samochód na tym piasku po prostu nie wyhamuje? Co powiesz wtedy rodzicom?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez alf » 12 mar 2009, o 13:57

Aneta7 napisał(a): dostrzegam plusy mieszkania na wsi....
... Aneta

"Chodzi o to, ażeby te plusy nie przysłoniły Ci tych ... minusów" :D

Pozdrawiam
pozdrawiam
alf
alf

Postprzez agata122 » 12 mar 2009, o 17:20

Mój drogi Marcinie pewnie nie wiesz, ale sołtysem to ja twoim nie jestem z tego co wiem jesteś mieszkańcem Chotomowa więc sołtys twój nazywa się Artur Oleksiak jak masz jakieś uwagi to bardzo proszę o zgłaszanie je do odpowiedniej osoby .
agata122

Postprzez Marcin » 12 mar 2009, o 17:35

agata122 napisał(a):Mój drogi Marcinie pewnie nie wiesz, ale sołtysem to ja twoim nie jestem z tego co wiem jesteś mieszkańcem Chotomowa więc sołtys twój nazywa się Artur Oleksiak jak masz jakieś uwagi to bardzo proszę o zgłaszanie je do odpowiedniej osoby .

Droga Sołtysko Jabłonny,

z czytania ze zrozumieniem dwója: o Jabłonnie ci to piosenka była :)
a pytania wciąż aktualne, więc?

pozdrawiam,

Marcin
Marcin

Postprzez agata122 » 12 mar 2009, o 17:37

Aneta wiem o problemach komunikacyjnych Jabłonny po mimo iż w rzeczywistości poruszam się samochodem.Dlatego też od samego początku mojej działalności w samorządzie staram się aby Jabłonna była wsią całkowicie z komunikowaną.Między innymi naszą zasługą jest uruchomienie linii 801 obsługującej osiedle przy ulicy Leśnej .
Bardzo staramy się o uruchomienie nowej trasy autobusowej obsługującej wszystkie osiedla Jabłonny.Zaraziliśmy pozytywnie nasze władze samorządowe i wójtową.
Jest pewna trudność o której pisałam mianowicie zupełnie nie przejezdny odcinek ulicy Marmurowej.Ja ze swej strony zrobię wszystko aby te trudności pokonać .Pani wójt obiecała że też zrobi wszystko co w jej mocy aby nakłonić Białołękę do utwardzenia tej ulicy.
Więc jest jakaś szansa żeby Ci się żyło wygodniej .
Pozdrawiam Agata.
agata122

Postprzez agata122 » 12 mar 2009, o 17:41

A kto Ci powiedział że je popieram .Z kąt te daleko idące wnioski ?
No to czyim mieszkańcem Ty jesteś ?
agata122

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik Sołtysa Jabłonny