Internet-Chotomów

Chotomów i Dąbrowa Chotomowska

Re: Internet-Chotomów

Postprzez WiTEK » 1 lut 2015, o 19:20

Na profilu na facebooku napisali takie info wraz z kontaktem. Okolice ul. Kolejowej od trony Legionowa są w zasięgu, gdzie dalej to nie wiem.
WiTEK

Postprzez szmergiel » 2 lut 2015, o 13:12

Zerknąłem i 4 liter nie urywa.

Tu strona:

http://www.gvt.pl/internet.php

Na światełku maksymalnie 60/30 Mb/s. Downstream nie powala i na VDSLu można tyle, upstream ciekawy, choć dla typowego użytkownika który głownie zaciąga strony a upstreamem wysyła potwierdzenia TCP to sporo za dużo. Mając w dół 60 Mb/s ciężko wysycić 30 w górę jak nie jest się klientem biznesowym. Ale poniżej jest ciekawa wzmianka:

"Prędkość pobierania: godziny poza szczytem / szczytu. Szczyt 12:00 - 00:00 wraz weekendy i święta. Prędkość wysyłania stanowi 1/4 prędkości pobierania (min. 256 kbps), jednak nie więcej niż 2 Mbps. Oferowane prędkości są prędkościami maksymalnymi. Ceny za 1 miesiąc, zawierają podatek VAT."

Czyli chwyt marketingowy, profil MAKS CHWILOWO 60/2 Mb/s.

Ciekawi mnie ten światłowód bo dla takich nikłych prędkości zaciągać światło do domu, stawiać GPONa na ulicy to strzał z armaty do muchy i olbrzymie koszty. Tutaj wystarczy światło na ulice i VDSL do domów po parze miedzianej. Przy dobrej miedzi i małych odległościach nawet do 80/5 Mb/s da się uzyskać. Pytanie czy to też nie jest jakiś chwyt marketingowy lub jakieś jedno osiedle gdzie światełka powstały na etapie budowy domów/mieszkań.
szmergiel

Postprzez Kokos » 4 lut 2015, o 07:55

WiTEK napisał(a):Na profilu na facebooku napisali takie info wraz z kontaktem. Okolice ul. Kolejowej od trony Legionowa są w zasięgu, gdzie dalej to nie wiem.

Na Żeligowskiego podpisano podobno kilka umów na światłowód w GVT.
[...]
Kokos

Postprzez WiTEK » 4 lut 2015, o 22:36

szmergiel napisał(a):Ciekawi mnie ten światłowód bo dla takich nikłych prędkości zaciągać światło do domu, stawiać GPONa na ulicy to strzał z armaty do muchy i olbrzymie koszty. Pytanie czy to też nie jest jakiś chwyt marketingowy lub jakieś jedno osiedle gdzie światełka powstały na etapie budowy domów/mieszkań.

Ja obstawiam, że musieli dostać jakąś kasę z unijnego dofinansowania, bo inaczej to się nijak nie kalkuluje. W Legionowie IP-Point ciągnął swego czasu światłowód po mieście ale tylko do bloków i z unijnej kasy.
U mnie w firmie dociągnęliśmy kanalizacją 2km światłowodu do biura to całość ze sprzętem kosztowała prawie 20 tys.
WiTEK

Postprzez KK » 17 lut 2015, o 09:06

Mam od kilku miesięcy z GVT internet radiowy i niestety muszę przyznać, że jest to najgorsze łącze i najgorszy operator jakiego miałem do tej pory w Chotomowie. Szybkość łącza bardzo często spada do poziomu, na którym nie da się nawet przeglądać stron internetowych (o video i muzyce można zapomnieć). Na moje telefoniczne i mailowe zgłoszenia do GVT, najczęściej nikt nie odpowiada. Handlowiec GVT zapewniał, że łącze będzie szybkie i stabilne a teraz kliencie płać a problemy nas nie interesują.

Wcześniej miałem Orange w wersji mobilnej z routerem - niestety z limitem na przesył danych, co regularnie kończyło się wyczerpaniem tego limitu przed końcem okresu abonamentowego. Ostatnio Hotnet - łącze stabilne ale dość wolne jak na obecne czasy. Hotnet zawsze z bardzo dobrym serwisem czego o GVT zupełnie nie mogę powiedzieć.
KK

Postprzez Kokos » 17 lut 2015, o 09:19

Dodam tylko, że mój problem nie jest nadal rozwiązany, a mija już miesiąc od zgłoszenia. O ile łącze już mniej zrywa to prędkość pobierania zmalała drastycznie, nie są to prędkości, na które podpisałem umowę.

To prawda, system zgłoszeń mają w tym momencie do bani. Konsultant nigdy nic nie wie, jedyne co robi to "przekazuje do działu technicznego", a po miesiącu wysłuchiwania tego można dostać szału. Tak więc pierwsza linia wsparcia to obecnie katastrofa mimo wprowadzenia 24/7. Złego słowa jednak nie mogę powiedzieć o pozostałych ludziach z GVT. Skontaktowałem się z Panem, z którym podpisywałem umowę i dzięki niemu sprawa trochę ruszyła, zostałem skontaktowany bezpośrednio z administratorem sieci, z którym staramy się zlokalizować problem i go rozwiązać. Panowie są szczerzy, otwarci i widać, że im zależy (kontrastuje to bardzo z pierwszą linią wsparcia, która ma cię w dupie i kompletnie nie rozumie na czym polega zgłoszenie i nie zna jego historii).

Problemu w działaniu łącza dla Chotomowa jeszcze nie zlokalizowano, ale najprawdopodobniej jest to kwestia sieci radiowej GVT, która w Chotomowie sprawia problemy (ponoć częstotliwości używane przez GVT kolidują z innymi). GVT rozważa zaproponowanie światłowodu odbiorcom w Chotomowie jako rozwiązanie problemu. Mam nadzieję, że oferta będzie dla nas promocyjna i że to w ogóle rozwiąże problem.

KK, ogólnie radzę odezwać się do osoby, z którą podpisywałeś umowę. Poskarż się, wygadaj się. Jeśli to nic nie da napisz reklamacje, a potem rozwiąż umowę z powodu niedotrzymania warunków umowy.
[...]
Kokos

Postprzez kkriss » 5 mar 2015, o 05:36

ktoś korzysta z dropss'a?
Mam neostradę, wczoraj w rozmowie o przedłużenie orange mnie wkurzyło. Zastanawiam się nad alternatywą.
Co do dropss trudno znależć sensowne opinie w necie.
A jak to jest w naszej wsi?
kkriss

Postprzez Eowina » 1 kwi 2015, o 11:15

Najlepiej jest zadzwonić do GVT i zapytać. Mieszkamy na O.Modlina, w sobotę GVT doprowadziło do nas światłowód. Co prawda czekaliśmy na to dwa miesiące, ale w końcu się udało. Teraz czekamy na monterów.
Eowina

Postprzez Kokos » 1 kwi 2015, o 11:27

Hej Eowina,

Dzięki za info. Sam mieszkam nie tak daleko od Ciebie jak sądzę, bo na Żeligowskiego za przedszkolem. GVT ponoć nie obsługuje tego fragmentu Chotomowa, natomiast JMDI już tak. Dostałem od JMDI ofertę na podłączenie internetu po światłowodzie i telewizji. Cena za wykonanie instalacji 300 zł, natomiast abonament jak tutaj:

Obrazek

Czy jesteś pewna, że łącze dostarcza GVT a nie przypadkiem JMDI? Jak wygląda to u Ciebie cenowo za instalację i abonament?

//z resztą mam wrażenie, że JMDI połyka GVT powoli.

Dzięki i pozdrawiam,
K
[...]
Kokos

Postprzez WiTEK » 8 kwi 2015, o 21:58

JMDI, IP-Point i GVT to teraz jedna firma. GVT ostatnio nawet rozdawało ulotki razem z JDMI w blokach gdzie instalację ma JMDI a nie GVT.
WiTEK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności Chotomowskie