Bardzo, Bardzo Gorzka Satysfakcja

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Bardzo, Bardzo Gorzka Satysfakcja

Postprzez Grzegorz Brzozowicz » 24 lis 2006, o 20:32

Kiedy zakładaliśmy Alternatywę na początku tego roku chcieliśmy przede wszystkim odsunąć od rządzenia stary układ chotomowski. Jak wiadomo blokował zmiany, a w kilku wypadkach wręcz występował przeciwko własnym mieszkańcom. Kuriozalna sprawa przedszkola stała się wręcz synonimem tamtej sytuacji. Stąd pierwszym naszym hasłem było NIE DLA UKŁADÓW! Obserwując jednocześnie nasze życie polityczne, choćby sytuację, kiedy zamiast POPIS-u otrzymaliśmy nobilitację Samoobrony i LPR-u, stwierdziliśmy że po raz kolejny nie damy się nabrać. Stąd nasze drugie hasło NIE DLA PARTII! Okazało się, że nie tylko my tak uważamy i m.in. dlatego udało się naszym kandydatom zdobyć trzy miejsca w Radzie Gminy.
W trakcie walki wyborczej padło wiele gorzkich słów z wielu stron, padło też wiele obietnic. Jesteśmy przed druga turą wyborów na wójta i przyznam, że przecieram ze zdumienia oczy. Poważna partia PiS po klęsce swojego chotomowskiego przywódcy zniknęła i nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta nazwiska kandydatów na radnych. Przesłanie proste – nas nie wybrali to przyszłość Chotomowa mamy w nosie. Można i tak.
Natomiast chotomowskie PO wykonuje woltę godną koalicji PiS-u z Samoobrona. Jak można wesprzeć czołową przedstawicielkę starego układu, jak można w tak oczywisty sposób zaprzeczyć własnym deklaracjom? I to zrobili członkowie partii, która nie mogła pojąć jak Kaczyński może dogadywać się z Lepperem! Pani Muniak jest mniejszym złem – natychmiast zakrzyknęli chotomowscy patrioci z PO. Rozumiałbym, kiedy by każdy we własnym imieniu poparł kandydatkę - potem każdy sam spojrzy sobie w lustrze w twarz -, ale by zacna skądinąd partia poparła STARY UKŁAD?! Najciekawsze, że żaden z chotomowskich komitetów, nawet tych popierających stary układ, oczywiście poza komitetem pani Muniak, nie uczynił tak spektakularnego kroku jak PO. Poznałem kilku działaczy naszego PO i naprawdę ich polubiłem i tym bardziej nie mogę tego wszystkiego zrozumieć. Chłopaki i dziewczyny po co wam taka deklaracja? Toż to prawdziwe polityczne samobójstwo.
Dlaczego tak się stało? Usłyszałem logiczne, aczkolwiek przerażające uzasadnienie: „Pani Muniak nie ma realnego zaplecza. Łatwo nią manipulować, a tym samym będziemy mieli wpływ na jej decyzje.”
N I E D L A U K Ł A D Ó W!!!! N I E P A R T I I !!!!!!
Grzegorz Brzozowicz
P.S. Chętnie przeczytam polemikę z moim, prywatnym tekstem. Proszę mi tylko nie wytykać, że opowiedziałem się za panem Kubalskim. Nigdy publicznie nie popierałem żadnego z kandydatów. Teraz jestem przekonany, że za cztery lata Alternatywa musi wystawić własnego kandydata.
Grzegorz Brzozowicz

Re: Bardzo, Bardzo Gorzka Satysfakcja

Postprzez PiVi » 24 lis 2006, o 20:57

Grzegorz Brzozowicz napisał(a):P.S. Chętnie przeczytam polemikę z moim, prywatnym tekstem. Proszę mi tylko nie wytykać, że opowiedziałem się za panem Kubalskim. Nigdy publicznie nie popierałem żadnego z kandydatów. Teraz jestem przekonany, że za cztery lata Alternatywa musi wystawić własnego kandydata.

Witam,

tytułem wstępu:
nie jestem członkiem PO ani Chotomowskiego, ani tego Globalnego (jeszcze :) :),
szczerze przyznam, że dwa dni temu wreszcie poznałem osobiście dwie
pierwsze osoby z tego środowiska.

Teraz do samej treści...
Mocne słowo: manipulacja.
Bardzo perioratywnie nasączone. Ze wszech miar negatywne.

Przyznam się, że sam po I turze zdecydowałem się głosować na p. Muniak,
ale nie z powodu "łatwości manipulacji" czy "braku zaplecza".
Zresztą nie odważyłbym się użyć wobec p. Muniak stwierdzenia, że brakuje jej zaplecza - wrecz przeciwnie- udało się jej zebrać wokół siebie całkiem poważne zaplecze- zaczynając od własnego
komitetu, poprzez Zmieniajmy Razem aż po PO i PiS.
Brak zaplecza ? Moim zdaniem dużo lepsze zaplecze niż "rodzinka".
Ale do rzeczy.

Muniak ma jedną cechę która moim zdaniem wysuwa ją ponad Kubalskiego.
Potrafi słuchać i rozmawiać - a nie jedynie wygłaszać referaty w przedświadczeniu własnej nieomylności.
Sam osobiście nie poznałem Kubalskiego- ale wystarczyło mi to co widziałem na zebraniach- postawa- tworzenie próżni wokół siebie.

Gmina to nie tylko wójt. Gmina to cała armia ludzi na których czele stoi wójt.
Muniak daje gwarancje, że wysłucha tych ludzi.
Dzięki temu może zostanie nam oszczędzona kolejna korkostrada Jabłonna-Nowy Dwór bo zamiast wójta pojedzie na zebranie ktoś kto się zna na drogach- np z PO PiS czy innego komitetu.
Takie sprawy można mnożyć.

Pan nazywa takie coś manipulacją.
Ja nazywam to współpracą i współdziałaniem.
Przekleństwem każdej organizacji jest szef który wszystko robi sam-
ma problem z delegacją uprawnień i jest przekonany o własnej nieomylności.

Wątpie, że PO PiS czy inni poparli Muniak by nią manipulować.
Jestem wręcz pewny, że poparli ją dlatego- że nie wygoni ona ich tak jak np. Kubalski Półturzyckiego gdy zgłosił się do gminy z ofertą pomocy na długo przed wyborami.
Muniak pozwoli sobie pomóc.Zrobić coś RAZEM.
I dlatego warto ją poprzeć - niż czekać kolejne 4 lata na czas gdy będzie można wystawić swojego kandydata.

Mamy wybór taki jaki mamy.
Wybierzmy tego wójta z którym będzie można współdziałać i darujmy sobie "manipulację".

Piotr Engelbrecht
TAKIE SA MOJE ZASADY!
Jesli sie Wam nie podobaja mam tez inne...
Obrazek
PiVi
Site Admin

Postprzez Krzysztof J » 24 lis 2006, o 21:59

Szanowny Grzesiu B

Rozumiem twoje zdziwienie, ale, wybacz, to jest lekko udawane zdziwienie, udawana naiwnosc. Chcesz byc taki easy rider, ktory ma same korzysci z zycia w lokalnej spolecznosci ale uchyla sie od jakichkolwiek obowiazkow na rzecz tejze. Ale juz nie mozesz. Jak zaczales sie bawic w polityke, to ze wszystkimi konsekwencjami, niestety. Czyli w waznych sprawach musisz zajmowac stanowisko, czy ci sie to podoba czy nie.

Mamy druga ture wyborow. Dwoje kandydatow, z ktorych kazde odgrywalo w minionych latach bardzo duza role w gminie. Jesli byc wiernym twojemu haslu - to musisz skreslic oboje. Jesli dosc ukladom - to dosc WSZYSTKIM ukladom. Prawda, stary?
Ale gmina musi miec wojta na 4 lata, i juz. Ktos musi zostac wybrany. To jest nasza wspolna odpowiedzialnosc. Wszyscy mamy na to wplyw. Niektorzy maja mniejszy bo tylko glosujac. A niektorzy wiekszy - bo jako KOL, czyli liderzy opinii maja prawo, a nawet obowiazek publicznie wyrazic swoja zdanie.

Nie chcesz tego obowiazku spelnic, nie chcesz jako osoba publiczna wyrazic opinii. Uwazam ze zle robisz. Bo ludzie z ktorymi zyjesz i ktorzy uwazaja cie za autorytet tego od ciebie oczekuja. W swoich wyborach kierujemy sie przeciez nie tylko swoim osadem ale takze pogladami innych ludzi. Nasladujemy wybory tych ktorych uwazamy za autorytety. Przeciez to wiesz doskonale - dlatego na waszym plakacie byl pewien znany muzyk. To sie nazywa po angielsku endorsement.

W przeciwienstwie do wielu innych organizacji, PO nie uchylilo sie od publicznego obowiazku zeby zajac stanowisko w kwestii drugiej tury wyborow. Zrobilismy to po dlugiej dyskusji i demokratycznym glosowaniu. Czy bylo to sluszne stanowisko, czy nie - to oczywiscie temat do dyskusji. "Po owocach ich poznacie" - zastanowimy sie nad tym po wyborach. I wyciagniemy konsekwencje na przyszlosc. Ale sam fakt zajecia stanowiska swiadczy o odpowiedzialnym traktowaniu tego co sie robi.

Dlatego nie stawiaj zarzutow ze ktos zobil cos, przed czym ty sie uchyliles. Stac z boku zawsze najlatwiej. Mozna powiedziec - latwizna. Ale nie kazdy moze to zrobic. I nie kazdy powinien. A gdyby wybierac tylko idealnych kandydatow na urzedy, to bylyby same wakaty. Bo nie ma ludzi idealnych.
Krzysztof J

Postprzez Tommy » 24 lis 2006, o 22:28

Moim zdaniem, znowu to samo: dobry uczynek Kali ukraść krowę. Pomyliło się nam jesteśmy nie po tej stronie barykady, i popełniliśmy zły uczynek.

Myślę, że bardzo pilnie śledzę Pana wypowiedzi na forum. Spotkałem się już z moim zdaniem dość zdecydowanymi, jeśli nie określić tego dosadniej, atakami Pana na p. Muniak.

Nie przypominam sobie krytyki p. Kubalskiego.

To jak to mam sobie tłumaczyć jak nie oczywistym opowiedzeniem się za jednym z kandydatów.

I mam prośbę. Niech Pan przestanie nam wypominać PO. Twierdzi Pan, że poznał kilku działaczy PO i polubił. Nic dziwnego, bo to świetni ludzie. Mieliśmy taki pomysł na działanie. Starannie mam nadzieje dobieraliśmy nasze grono. A tu ciągle odwołania do wielkiej polityki. My chcemy PRACOWAĆ w Chotomowie, bo tu są nasze rodziny, domy i te polne drogi, co je trzeba poprawić. To pomysł lustrzany do Alternatywy. Tylko nazwa inna. Pewnie gdybyśmy się spotkali z psami, albo na rowerach, czy grając w piłkę, to działalibyśmy razem.

Już to pisałem, ale powtórzę: radni z Alternatywy to teraz moi radni, moi przedstawiciele. I teraz musimy działać razem, bo mamy wspólne interesy.

I proszę nas nie ganić tonem osoby wszystko wiedzącej. Jak napisał Krzysztof po długiej dyskusji i głosowaniu wybraliśmy taką drogę. I dodam jeszcze jedno, to nie polityka tylko Chotomów i jeśli jest pomył na jakieś działanie dla dobra ogółu, to mogę popełnić samobójstwo polityczne.
Tommy

Postprzez E.T. » 24 lis 2006, o 22:52

Pan Modzelewski i s-ka widać zrobili już pranie mózgu komu trzeba. Chotomów, choć tutaj mieszkamy, nie jest pępkiem świata. Gmina ma jeszcze kilka innych wsi. I dlatego osoba, która chce być wójtem, nie powinna grać na strunie "jak będzie wójt z Chotomowa to coś tu się wreszcie zrobi". Jak czytam te głosy poparcia dla pani Muniak, bo będzie błogosławieństwem dla Chotomowa, to mysle sobie, że ludzie wiedzieli co robią, że nie wybrali kandydatów z PO (poza jednym rodzynkiem) do rady.

Troche mniej egocentryzmu Panowie...
E.T.

Bardzo bardzo bardzo satysfakcja

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 24 lis 2006, o 23:04

Do E.T.,

wsie za lasem....bardzo bardzo bardzo to gorzka satysfakcja, kiedy się tam słyszy, że w porównaniu z obecnym wójtem to nawet Łuba był lepszy,
bo czasami przynajmniej przyjechał i nawet coś obiecał- bywa, że zrobił.
Małgorzata Mączyńska

Postprzez mieszkaniec » 24 lis 2006, o 23:09

O, o chłopaki z PO zobaczyły że mają ręce w ...., jeden to nawet dalej miętosi w nocniku.
Panowie podobno sympatyczni, uczcie się od Alternatywy 4 (sorki chyba 3).
1. Trzeba mieć swojego Anioła,
2. Trzeba mieć swojego Krzywego (no, tu to troszeczkę się podciągnęliście). Na moje wyczucie Krzywy dał mieszkańcom Alternatywy 3 około 50 % głosów na głowę.
3. Kiełbasa i mandarynki wyborcze też robią swoje.
4. Przejęcie jako własnej inicjatywy ulicy, która od dawna była wpisana do realizacji jako zadanie gminy (kłania się wyciąganie kasztanów z ognia).
Sympatyczne chłopaki z PO zamiast suszyć zęby na serialach uczcie się nawet jak oglądacie komedie. I nie zdziwcie się jak chłopaki z Alternatywy 3 będą chcieli mieć w Radzie Przewodniczącego i dwóch Wice. A walcząc z układem miejscowym będą musieli postawić na ludzi do, których maja zaufanie to znaczy na własne rodziny.
mieszkaniec

Postprzez Tommy » 24 lis 2006, o 23:28

E T

Co ty mówisz Kosmito? Komu to pranie zrobili? Wymyśl jakieś argumenty, że twój kandydat lepszy. Masz prawo. A tak tylko ciśnienie podnosisz. To radny, który jest z Jabłonny ma interesów Chotomowa pilnować. Już paru takich podobno było, co przeciw naszym interesom głosowali. Po co to w ogóle piszesz (poza tym, że masz prawo pisać i mnie wkurzać), to znaczy Grześ dla Chotomowa lepszy? W Jabłonnie to, chociaż wiaty postawił i nowe chodniczki i roślinki, a u nas ani krzaczka. No i mają prześwietną „ściankę”.

A co do argumentów to niejaki poltusk od rana próbuje Ci głowę nabić wiedzą, poczytaj i udowodnij, że nieprawdę pisze, to wtedy zyskasz sobie mój i pewnie nie tylko mój, szacunek. Ale pewnie tego nie potrafisz.
No to poczytaj, porównaj, pomyśl i idź zagłosuj. A jak to Twoja sprawa.

PS
(można Kosmito czy przegiąłem?)
Tommy

Postprzez E.T. » 24 lis 2006, o 23:36

To raczej poltus vel Modzelewski powinien udowodnić ze pisze prawde a nie ja, że on pisze nieprawde.

A z tym, co głosowali przeciw sprawom Chotomowa, to się PO właśnie sprzymierzyła popierając Muniak. Bo to starzy/nowi radni z komitetu "Zmieniajmy razem" byli właśnie "tymi paroma takimi"

Przeginaniem sie nie martw, na naszej planecie jesteśmy wyrozumiali... :)
E.T.

Postprzez Tommy » 25 lis 2006, o 08:39

Szkoda, że to wszystko nie jest czarne, albo białe.

@ E T dzięki za wyrozumiałość. Pozdrów Alfa jeśli go spotkasz.
Tommy

Następna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)