Stanowisko Koła PO Gminy Jabłonna

12 listopada to termin wyborów samorządowych,tego dnia wybierzemy 15 radnych i wójta gminy.

Debata dotyczy wyborów i kandydatów z punktu widzenia ich przydatności do pełnienia przyszłej funkcji (czyli ich predyspozycji, osiągnięć i wpadek jakie mieli).

Postprzez szumski » 17 paź 2006, o 04:58

Zafasolić opłatę na maxa 50% i potem hurtem wszystkich z tej opłaty zwalniać. Hipokryzja, kołtun, słoma z butów. Pozdr.
szumski
Kłusownik kołtuństwa

Postprzez Krzysztof J » 17 paź 2006, o 07:50

jesli chodzi o przejecia gruntow pod drogi to ta uchwala go obliguje
natomiast gdyby chcial to by mogl naliczac oplaty w innych przypadkach, na podstawie rozporzadzen RM, tylko nie mial okazji

ale problem tkwi przeciez w czym innym - bo wojt ma poparcie wiekszosci rady, i ta uchwala byla na pewno z nim uzgodniona, zrobili to w ten sposob po to zeby go kreowac na obronce ucisnionych - dobrego wujka zwlaniajacego z podatkwo, a jednoczesnie zeby siebie kreowac na tych ktorzy dbaja o kase gminy - i uchwalaja najwyzsze mozliwe stawki oplat

skuteczny zabieg PRowy, ot co
Krzysztof J

Postprzez Janusz » 24 paź 2006, o 21:19

Dziękujemy za Pana odpowiedź dotyczącą wyłożonego projektu planu zagospodarowania zachodniej części wsi Chotomów, niestety z przykrością musimy stwierdzić że nie zgadzamy się z zawartym w niej Pana stanowiskiem.
Zacytowany w niepełnym brzmieniu w Pana piśmie art. 15 ust 2 pkt 10 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym należy czytać w całości gdyż wówczas ma zupełnie inną wymowę. Oczywiście zabieg ten został dokonany przez osobę udzielającą odpowiedzi celowo aby ukryć faktyczne brzmienie cytowanego artykułu. Art. 4 ust.1 ustawy o zagospodarowaniu jednoznacznie mówi, że „ustalenie przeznaczenia terenu, ROZMIESZCZENIE inwestycji celu publicznego oraz określenie sposobów zagospodarowania i warunków zabudowy terenu następuje w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego”, a w ust 2 tego artykułu ,można przeczytać, że w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania gminy ………lokalizację inwestycji celu publicznego ustala się w drodze decyzji o lokalizacji celu publicznego. Intencją zatem ustawodawcy jest aby miejscowy plan stanowił podstawę do wydania decyzji pozwolenia na budowę z pominięciem etapu wydawania decyzji lokalizacyjnej. Zlecenie przez Pana prac planistycznych mających na celu uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest doskonałym momentem do uporządkowania polityki przestrzennej gminy.

Ze zdumieniem przeczytaliśmy na stronie internetowej gminy Jabłona, że gmina przystępuje do zbierania uwag dotyczących studium uwarunkowań jest to jednoznaczne z faktem, że zmiany w studium spowodują konieczność wprowadzania zmian do miejscowych planów zagospodarowania gminy. Prace planistyczne związane ze zmianą studium powinny być przeprowadzone przed uchwaleniem miejscowego planu. Wnioski nasuwają się same.

Nie wolno pokrywać nieudolności projektantów planu zagospodarowania gminy w zakresie rozwiązań ciągów komunikacyjnych stwierdzeniem „..to się Panią wywłaszczy..” i jest to jedyny argument Pana gdy zaprojektowana droga biegnie przez kuchnię nowo wybudowanego domu, czy tylko do tego ma służyć projekt miejscowego planu zagospodarowania?
Czy taki stan jest zgodny z Pana stanowiskiem, „…że czasami dla stworzenia spójnego systemu sieci drogowej, będzie niezbędna ingerencja w istniejący stan własności….”
Janusz

Postprzez Janusz » 24 paź 2006, o 21:20

Jeśli natomiast chodzi o kontrowersyjne rozwiązania związane z modernizacją drogi nr 630 przeprowadzona została przez nas rozmowa w dziale inwestycji (Katarzyna Mołojec) Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie na ul. Kruczkowskiego. Okazuje się, że:
- w postępowaniu dotyczącym uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę gmina jest stroną postępowania a więc ma możliwość zapoznawania się ze wszystkimi dokumentami związanymi z realizacją planowanej inwestycji,
- w trakcie toczącego się postępowania administracyjnego opracowywana jest koncepcja realizacji inwestycji, jest ona uzgadniana z Zarządem Gminy i jest to czas na sugestie ze strony Zarządu Gminy
- powoływane jest ciało zwane Radą Techniczną której posiedzenia odbywają się z udziałem Zarządu Gminy.
Taka jest praktyka jeśli Wójt i Zarząd Gminy zainteresowany jest inwestycją i bierze w sposób konstruktywny udział w jej przygotowaniu. Myślę, że powinien Pan odpowiedzieć dlaczego Zarząd gminy Jabłonna i Pan nie skorzystał z możliwości uzgadniania podstawowych kwestii na etapie projektu. Odpowiedź, że projekt organizacji ruchu uzgadniany jest przez Urząd Marszałkowski nie satysfakcjonuje nas, albowiem wystarczyła odrobina dobrych chęci ze strony Urzędników pracujących w Urzędzie Gminy a uniknęlibyśmy gnębiących nas codziennych korków w gminie Jabłonna. Pan w swojej odpowiedzi twierdzi, że „projekt budowlany nie musiał być uzgodniony przez Urząd Gminy i nawet gdyby naprawdę tak było powinien się Pan domagać udostępnienia dokumentów mając świadomość jak duże znaczenie ma sprawna komunikacja dla mieszkańców gminy. Smutne to jest, że Wójt Gminy z racji swojego stanowiska nie jest zainteresowany działaniem na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców i nie poczuwa się do obowiązku pełnienia roli gospodarza na swoim własnym terenie.
Janusz

O przedszkolu inaczej.

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 24 paź 2006, o 21:48

Szanowni Państwo !
Problem przedszkola jak mniemam, to nie kwestia osobistego stosunku do Pani Dyrektor, a raczej wizerunku placówki w lokalnym środowisku. Z doświadczeń różnych profesji wynika,że każda instytucja powinna dbać o to aby być jak najlepiej postrzegana, bez względu na to, jak ocenia uwagi rodziców i ich zasadność. A Dyrektor - cóż , jest jej wizytówką, a dla maluchów wzorcem do naśladowania! Problem więc tkwi w tym wzorcu!!!!
Małgorzata Mączyńska

Stanowisko PO wobec zblizającej się drugiej tury wyborów

Postprzez Małgorzata Mączyńska » 22 lis 2006, o 12:13

Szanowni Państwo!

Do Koła Platformy Obywatelskiej po pierwszej turze wyborów zwracano się z prośbą o poparcie. Zaproponowaliśmy kandydatom aby zawrzeć trójstronne porozumienie.Zwycięzca zostałby wójtem, przegrany wicewójtem. Naszym zdaniem była szansa na przełamanie wieloletnich antagonizmów między Chotomowem a Jabłonną, z korzyścią dla naszej Gminy. Wobec stanowczej odmowy Komitetu Pana Grzegorza Kubalskiego propozycja upadła. W zwiazku z czym podjęliśmy decyzję aby poprzec kandydaturę Pani Olgi Muniak.

Naszym zdaniem kanydatka daje szansę na zmianę modelu zarzadzania Gminą oraz jej rozwój.

Mimo nacisków ze strony Komitetu Pana Grzegorza Kubalskiego poprzez struktury regionalne PO trwamy przy takim stanowisku.
Udzielamy poparcia Pani Oldze Muniak w drugiej turze wyborów na wójta.
W imieniu Zarządu Koła PO Gminy Jabłonna
Małgorzata Mączyńska
Małgorzata Mączyńska

Postprzez podmiot » 22 lis 2006, o 12:56

Dziwię się działaczom PO , wyglądali do tej pory na rozsądnych, a może mi się tylko wydawało. POpierając panią Muniak przekazliście swoje poparcie dla Panów Modzelewsi, Syguła i Dyr. Przedzszkola oraz dla chotomowskich oligarchów ziemskich. Tego chcieliście...?

Po raz kolejny dzielicie stołkami i dogadujecie się za plecami. Przypomina mi to aferę z posłanką z Samoobrony.

Panie Półturzycki głosowałem na Pana i jednego z Pana kandydatów do Rady, a teraz się wstydzę, że to zrobiłem.
podmiot

Postprzez General » 22 lis 2006, o 13:01

W pierwszej turze w całości głosowałem na PO mino wielu obiekcji co do niej. Teraz niestety mimo poparciu PO dla P. Muniak ze starej nomenklatury zdecydowanie uważam że mniejszym złem jest P. Kubalski i na niego oddam głos.
I powiem więcej gdybym nawet był członkiem PO czego nie wykluczam po namowach Tommiego to musiał bym głosować wbrew partii ale za to zgodnie ze swoimi odczuciami i sumieniem.
Bo uważam że nie mogę popierać osoby tak głęboko siedzącej w "układach", dla której stanowisko wójta to tak mi się wydaje jedynie ciepła synekurka.
General

Postprzez ania » 22 lis 2006, o 13:12

jest mi niezmiernie przykro z powodu stanowiska PO
głosowałam na was bo myślałam ,że jesteście wolni od układania się z dawnymi strukturami tej gminy,że wniesiecie coś nowego

a tu okazuje się,że za stołki sprzymierzycie się z każdym
nie zdziwię się jeśli p.Marek obejmie jakieś stanowisko w przypadku wygranej p.Muniak

a p.Kubalski pewnie już jest wam wdzieczny za publiczne oświadczenie ,że nie chiał wejsc z wami w uklad
ania

Postprzez ania » 22 lis 2006, o 13:16

i jeszcze do p.Mączyńskiej

"Naszym zdaniem kanydatka daje szansę na zmianę modelu zarzadzania Gminą oraz jej rozwój"-koniec cytatu
szanowna pani ,widać nie ma pani bladego pojęcia o tym co w poprzednich latach robiła pani kandydatka w gminie
to bedzie raczej powrót do modelu zarzadzania z czasow niechlubnych tej gminy
radzę wiecej rozwagi w sądach
ania

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wybory samorządowe 2006 (debata)